نحوه پذیرش پرداخت های بیت کوین در فروشگاه

برای توضیح نحوه پذیرش پرداخت های بیت کوین می توان گفت :

یکی از مسائلی که مانع استفاده گسترده تر از بیت کوین می شود، کمبود مشاغلی (کسب و کارهایی) است که ارز دیجیتال را به عنوان پرداخت می پذیرند. این همانند مسأله مرغ و تخم مرغ است. اگر مشاغل بیشتری توانایی پذیرش بیت کوین را داشته باشند، ممکن است مصرف کنندگان را ترغیب به تهیه و خرج  کردن بیت کوین ها و بالعکس کنند.

با در ذهن داشتن این مسأله، در ادامه راهنمای پذیرش بیت کوین در یک فروشگاه فیزیکی ارائه شده است.

پرداخت های فرد به فرد

ساده ترین راه پذیرش پرداخت های بیت کوین به صورت فردی می باشد. در این روش پرداخت، مشتری به سادگی مقدار مشخصی از بیت کوین (BTC) را برای کیف پول دیجیتال شما، ارسال خواهد کرد. این روش، مانند پذیرش پول نقدی در پرداخت دستی می باشد.

پذیرش پرداخت های بیت کوین
یک مشتری Burger Bearکه از سیستم ساده کد QR برای پرداخت بیت کوین استفاده کرده است.

این کار از طریق بسیاری از نرم افزارهای گوشی های هوشمند مانند برنامه Bitcoin Wallet که توسط آندریاس شیلدباخ برای اندروید طراحی شده است، قابل انجام است. همچنین گزینه هایی در فروشگاه برنامه های  Windows Phone  برای کاربران این سیستم عامل وجود دارد.

در چند ماه گذشته، اپل تمام نرم افزارهای کیف پول بیت کوین را از فروشگاه برنامه های خود حذف کرد. با این وجود، در دوم ژوئن، این شرکت این سیاست را لغو کرد و یک بار دیگر راه را برای برنامه های کیف پول در دستگاه های iOS هموار کرد. برنامه های  Blockchain،Coinbase  و سایر برنامه ها در حال حاضر موجود هستند. انتظار می رود که تعداد این برنامه ها در ماه های آینده بیشتر شود.

یک گزینه دیگر CoinBox است که به طور خاص برای بازرگانانی که مایل به دریافت امکانات مستقیم دریافت پرداخت ها هستند طراحی شده است. در این سناریوها، بازرگان قیمت یک کالا یا خدمات را در تلفن وارد
می کنند و سپس یک کد QR ارائه می شود که شامل مبلغ قابل پرداخت و آدرسی است که مبلغ باید برای آن ارسال شود. مشتری، کد QR را با برنامه کیف پول بیت کوین خود اسکن کرده و پرداخت آن ارسال می شود.

پذیرش پرداخت های بیت کوین

همه این سیستم های ساده برای مشاغل کوچکی که پذیرش بیت کوین را آزمایش می کنند یا برای افرادی که خرده کاری هایی با مقادیر کم انجام می دهد، ایده آل هستند. مشاغلی که دارای مقیاس بزرگتر هستند احتمالاً به دنبال راه حل اختصاصی متناسب با سیستم های POS موجود خود می باشند.

راه حل های (Point Of Sale) تجاری بیت کوین  

همچنین تعداد رو به افزایشی از گزینه های تجاری خاص وجود دارد که هدف آنها ساده سازی روند انجام پرداخت های بیت کوین می باشد. خدمات زیر انواع مختلف راه حل های POS را برای بازرگانان به صورت آنلاین و آفلاین ارائه می دهد.

Coinify

Coinify، یک شرکت دانمارکی است که BIPS و Coinzone را به دست آورده و راه حل های POS را برای فروشگاه های فیزیکی و همچنین برای فروشگاه های آنلاین ارائه می کند. بازرگانان می توانند از طریق
بیت کوین یا ارز بدون پشتوانه – یا ترکیبی از این دو – پرداخت کنند و برنامه تلفن همراه آن، Coinify POS، روی دستگاههای Android و iOS کار می کند.

پذیرش پرداخت های بیت کوین

برای فروشندگان آنلاین، Coinify  ابزارهای مختلف تکمیلی مانند دکمه های پرداخت، پلاگین های سبد خرید یا صورت حساب میزبانی را ارائه می دهد.

CoinKite

CoinKite  استارت آپ جدیدی است که یک پایانه پرداخت برای بیت کوین ارائه می کند که دقیقاً شبیه به
پایانه های تراشه و PIN خارج از بورس است که امروزه در فروشگاه ها از آن استفاده می شود. این دستگاه کارت بدهی مبتنی بر بیت کوین که توسط CoinKite نیز ارائه شده است را می خواند. همچنین این دستگاه ها می توانند به عنوان یک دستگاه ATM  بیت کوین و litecoin کار کند و امکانات چاپ کدهای QR را برای مشتریان فراهم کند تا بتوانند با گوشی های هوشمند خود، آنها را اسکن کنند.

CoinBase

 Coinbase یکی دیگر از پردازشگران پرداخت است که یک نرم افزار  POS را برای خرده فروشان فیزیکی فراهم می کند. با وجود اینکه، هم اکنون فقط حساب های بانکی ایالات متحده را به عنوان منبع سرمایه گذاری پشتیبانی می کند، پشتیبانی تجارت الکترونیکی گسترده ای را ارائه می دهد. نه تنها یک کد HTML را به منظور تسهیل وارد کردن دکمه های پرداخت در وب سایت ارائه می دهد، بلکه پلاگین هایی (افزونه هایی) را برای WordPress، WooCommerce، Megento  و ZenCart نیز در اختیار شما قرار می دهد.

BitPay

 BitPay یک پردازشگر پرداخت بین المللی برای کسب و کارها و مراکز خیریه می باشد. این پردازشگر با سیستم   SoftTouch POS برای فروشگاه های فیزیکی تلفیق شده است. با این وجود ،  BitPayدارای یک    API است که می تواند در هر سیستم POS دیگری با مقداری برنامه نویسی قابل استفاده باشد. BitPay
 تعرفه های مختلفی دارد که بازرگانان می توانند در آنها عضو شوند و از امکاناتی مانند استفاده از خدمات در یک دامنه سفارشی (برای فروشگاه های آنلاین)، معامله های صادراتی به QuickBooks و غیره بهره مند شوند.

Blockchain Merchant

بلاکچین نیز یک برنامه بازرگانی برای دستگاه های اندروید عرضه کرده است. Blockchain Merchant تراکنش ها را به صورت فوری انجام می دهد، مالیات پرداخت صفر درصد می باشد و داری نسخه های چند زبانه است که در سرتاسر دنیا می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

Revel

سیستم هایRevel  مجموعه ای از راه حل های POS را برای رستوران هایی که سرویس دهی سریع دارند، کیوسک های سلف سرویس، فروشگاه های مواد غذایی و فروشگاه های خرده فروشی ارائه می دهند.
بسته های POS از 3،000 دلار به علاوه هزینه ماهانه برای iPad، صندوق پول و اسکنر شروع می شود. اخیراً اعلام شده است که Revel ، بیت کوین را به عنوان روشی برای پرداخت در نرم افزار POS خود خواهد پذیرفت.

BitXATM

استارتاپ مستقر در آلمان BitXatm از ورود Sumo Pro که یک دستگاه خودپرداز ارز کریپتو با عملکرد POS می باشد، خبر می دهد. این دستگاه برای تاجرانی که به دنبال پذیرش آسان پرداخت ارزهای دیجیتال مشتریان خود هستند، جذاب خواهد بود.

این دستگاه با هزینه 2900 یورو (حدود 3،993 دلار)، یک دستگاه مستقل با صفحه نمایش لمسی گسترده 17 اینچی می باشد و توانایی پذیرش هرگونه ارز بدون پشتوانه را دارد. علاوه بر این، طبق وب سایت این شرکت، این دستگاه می تواند همه ارزهای دیجیتال را بپذیرد یا خارج کند.

Paystand

 PayStand پردازنده پرداخت آنلاین مستقر در کالیفرنیا، وب سایت های مستقر در ایالات متحده و برنامه های تلفن همراهی را ارائه می کند که راه دیگری برای پذیرش پرداخت هستند از جمله چک های الکترونیکی، کارت های اعتباری و بیت کوین . Paystand در سرمایه گذاری خود 1 میلیون دلار دریافت کرده است.

PayStand  که در سال 2009 تأسیس شده است، می خواهد یک دروازه چند پرداختی باشد که با پشتیبانی از پذیرش ارزهای دیجیتال، تا حدودی هزینه های معاملات تجاری را از بین می برد.

Coin of Sale

Coin of Sale، یک سیستم POS جدید بیت کوین است که هدف آن تسهیل پرداخت های بیت کوین برای کالاها و خدمات بازرگانان می باشد. 

Coin of Sale که توسط مهاجر مستقر در سنگاپور، توماس فرجاک، ساخته شده است، در دستگاه های اندروید و iOS قابل استفاده است.  زمانی که کاربران وارد حساب کاربری می شوند، به طور اتوماتیک با یک کیف پول Electrum مواجه می شوند.

بازرگان، مبلغ پولی را که باید شارژ شود به سادگی وارد می کند و برنامه به طور خودکار یک کد QR را برای آن ایجاد می کند. سپس مشتری برای تکمیل پرداخت، این کد QR را اسکن می کند.

XBTerminal

http://oferkala.ir  XBTerminal یک دستگاه POS بیت کوین ارائه می کند که امکان پرداخت را از طریق کلیه کیف پول های  موبایل و به وسیله کد NFC یا QR برای مشتریان خود فراهم می کند. پرداخت از طریق دستگاه های تلفن همراه به صورت آفلاین، توسط بلوتوث پشتیبانی می شود. پرداخت ها از طریق پلتفرم شرکت انجام می شود و در صورت تمایل، بیت کوین می تواند در زمان فروش فوراً به ارز بدون پشتوانه تبدیل شود.

این شرکت همچنین برنامه های وب و رابط آنلاین را برای راه حل پرداخت خود برای کسانی که مایل به سرمایه گذاری در سخت افزار شخص ثالث هستند فراهم می کند.

DIY

با استفاده از بیت کوین می توانید هزینه های استفاده از پردازنده پرداخت یا ارائه کننده را کنار بگذارید و به سادگی پرداخت ها را در سیستم اختصاصی خود انجام دهید. کسانی که سابقه فنی دارند، به این نتیجه
 رسیده اند، مانند استفن ارلی، که پرداخت های بیت کوین را در سیستم POS  کافه های انگلیسی به صورت مجزا انجام داد.

توجه کنید شما چه فروشگاه آنلاین داشته باشید و چه فروشگاه فیزیکی، در صورتی که بیت کوین ها را می پذیرید، باید این واقعیت را تبلیغ کنید. می توانید یک علامت «اینجا بیت کوین پذیرفته می شود» را در  bitcoin wiki بیابید.

علامتی با تأثیر بیشتر ممکن است مشتریان را از این واقعیت که شما بیت کوین ها را می پذیرید، آگاه کند.  Cryptocables  طیف وسیعی از علائم نئونی و LED را تولید می کند.

پذیرش پرداخت های بیت کوین

منبع:coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *